Aktywne filtry

Perfumy firmy Coty

Coty jest jedną z czołowych marek kosmetyków na świecie. Ideą Coty jest pielęgnowanie indywidualnego i ponadczasowego piękna. Dział Coty Luxury jest odpowiedzialny za wiele znanych, czołowych marek perfum. Ta amerykańska firma zapoczątkowała swoją działalność ponad 120 lat temu, co plasuje ją jako jedną z najstarszych firm kosmetycznych na świecie.
 

Coty - perfumy dla każdego

 
W kolekcji Coty znajdują się zarówno pozycje dedykowane wyłącznie tej marce, jak i inne światowe marki modowe i perfumiarskie. Prawdziwymi bestsellerami były rozmaite linie perfum o niesamowitej waniliowej głębi oraz zapachy zamknięte we flakonie w kształcie wykrzyknika. W latach 90. Coty robiło furorę na rynku perfum i towarzyszyło praktycznie każdej kobiecie w wielu częściach świata. Powstawały wówczas również perfumy o mocno piżmowych akcentach, jak i zapachy prêt-à-porter, czy niesamowicie orzeźwiające i zróżnicowane linie perfum Chanson.
 
Oryginalne perfumy Coty wyróżniały maksymalnie zintensyfikowane składniki i minimalistyczne kompozycje. Wśród nich można było znaleźć zapachy dedykowane pojedynczym aromatom, takim jak orchidea, wanilia, piżmo, jaśmin, czy limonka. Powstały też perfumy dedykowane znakomitej aktorce Sophii Loren - pachniały intensywnym bukietem złożonym z róż i konwalii. Coty miewało też iście szalone pomysły, co zaowocowało stworzeniem zapachu Puzzle. W kolekcji zapachów znajdują się także perfumy dla zmysłowej Femme fatale...