Aktywne filtry

Perfumy Elizabeth Arden

 
Legendarna i niezwykle kreatywna Elizabeth Arden założyła swoją działalność na rynku perfum i kosmetyków ponad sto lat temu. Przygoda Arden rozpoczęła się w Nowym Jorku, gdzie powstał pierwszy butik Red Door. To określenie posłużyło także nazwie jednych z perfum. Arden była zdania, że piękno to wynik połączenia postępu, innowacji i nieomylnej natury. Kreatorka wyznawała maksymę: Bycie piękną jest prawem każdej kobiety. W kompozycjach Elizabeth Arden odnajdujemy kwiaty, rozmaite owoce - szczególnie cytrusy, głębokie drzewne i kadzidlane akcenty oraz moc liści świeżej mięty i traw, a także legendarne nuty herbaciane.
 

Legendarne perfumy Elizabeth Arden, czyli piękno i równowaga

 
Kompozycje Elizabeth Arden symbolizują miejsca, wspomnienia i chwile spędzone na łonie natury i na ruchliwych ulicach wielkich miast. Zapachy Arden to celebracja każdego dnia, niezależnie, czy pełnego pracy, czy popołudniowego luzu i swobody. Zapach stanowiący kwintesencję Piątej Alei, uosabia energię, kulturę i dynamikę miasta. Bestsellerowe dziś perfumy o aromacie zielonej herbaty, stanowią jedną z najbardziej znanych kompozycji na świecie.
 
Sukces herbacianych i świeżych nut zapachowych zaowocował powstaniem perfum, w którym rolę główną odkrywa biała herbata. Inspiracją podczas tworzenia tego zapachu był poranny rytuał z filiżanką aromatycznej białej herbaty w roli głównej. Elizabeth Arden otwiera też szeroko Czerwone Drzwi dla kobiety modnej, lubiącej otaczać się zmysłowymi i luksusowymi dodatkami.